Ergenekonmuş Peh...

Şu sıralar basında bir ''ergenekon''dur, almış başını gidiyor. Bu sadece etraftaki hareketliliğin basında ki adıdır. Yazılı olarak ''ergenekon'' diye bir şey henüz yoktur. Etrafımdaki dolu adamların bir kısmını içeri tıkıyorlar zaten; biraz da boş adamlara bakarak zaman harcıyorum bilinçlice. Bu boşçuk kafalılar; ''Ergenekon terör örgütü'' diye tutturmuşlar; olmayan bir şey üzerine kafa yormaya. Büyük medya kuruluşları da öyle. Zaten bu kendilerini büyük sanan ama beş para etmeyen -diyeceğim de adamlar dünyanın parasını kırıyorlar- karınca basınının amacı iktidar -kim olursa olsun farketmez- yalakalığıdır, yardakçılığıdır. Bırakın ''terör örgütü'' demelerini, kendilerini tayiprenses sananlar ''ergenekon kemalist terör örgütü'' gibi andavalca akıllarında yeni örgütler kurmaya başlamışlar bile.Gözaltına alınanlar cumhuriyetçi diyeceğiz, yok; çok geniş bir yelpaze. Sağcı solcu farketmez, etkisiz hale getirilmeye çalışılan adamların hepsi Akp'nin Türkiye Ilımlı İslam Devleti Projesi'ni gerçekleştirmeye engel olacak insanlardır. Cumhuriyetçisi de, milliyetçisi de, milli görüşçüsü de...

Yapılan iş basit ve zekicedir.
İş: Devlet içerisindeki faşist örgütlenmenin yaptığı 50 yıllık katliamları, cinayetleri Ak(r)p'in karşıtlarının üzerine yıkmaktır.
Zeki yanı: Böylelikle faili meçhul cinayetler çözülmüşmüş olacak ve de Ak(r)p karşıtları da yenilgiye uğratılmış olacağından BOP'un gerçekleştirilmesi için hiç bir engel kalmayacaktır.

Son zamanlarda ortaya çıkan derin devlet araştırmacıları, faili meeçhul cinayet analizcilerinin yapabilecekleri en iyi iş de tükürdüğüm yeri temizlektir.

Ancak, bu kendisini zeki sanan iktidar ve yalakları, Türkiye'deki Mustafa Kemal'in güvendiği, Deniz Gezmiş'in yolundan yürüyen ''Gençlik''i unutmaktadırlar.

0 yorum:

Yorum Gönder