Bir Salaklık Göstergesi: Referanduma Evet Demek

12 eylül'de tarihi bir seçim yapılacaktır. 12 eylül; kemalistlere, aydın düşünceli bireylere, düşünebilenlere savaş açan akp'nin hazırladığı karanlığa giden yolun seçilip seçilmeyeceği gündür ki aydınlık dolu güneş ışığından beslenen hür düşünceli insanların bu yolu seçmeyeceği gün gibi ortadır ve bunu zaten anlayan zeki insanın yanı sıra durumu anlayamayan, kavrayamayan ya da yanlış anlayıp kavrayan insancıklarla ilgili referanduma ilişkin tescillenmiş eski bir öngörüdür.


12 eylül ertesinde akp'nin karanlık için taş dolu engebeli yola asfalt dökerek karanlığa giden yolda yürümeyi sağlamlaştırmayı planlaması, tüm zeki ve akıllı insanlar tarafından doğru bir şekilde yorumlanır ki tarihin unutulmaz ve unutulmayacak olan ilerici, devrimci, hür düşünceli Mustafa Kemal'in baltalanmış ama yıkılamamış aydınlık eserini yıkmaya çalışacak olması içindir.

Tüm iyilik dolu yürekler, aydınlıktan beslenen ve aydınlığa giden yolu her daim sağlamlaştıran, geliştiren bireyler, gerçek anlmada düşünebilenler ve bu birey olabilmiş insanların yanında az akıllı olanlar -kurtlar falan- da sürecin karanlığa giden kapıyı açan anahtara sahip olmaya gittiğini görüp, saflarını belirleyerek karanlığa karşı verilen savaşta kanlarını dökmeye razı olmuşlardır.

Esas olan şudur ki, kafatasının içerisinde çok çok az da olsa biraz beyin parçası bulunanlar durumun vahametini anlayabilmektedir. Ve onlara karanlığın vahameti sade ve toplumcu bir dille anlatılmalıdır. Anlamayanlar, kesinlikle evet diyecek olanlarla ise zaman kaybedilmemelidir ki zaten onlar aydınlatılamayacak, bireyselleştirilemeyecek, kölelikten kurtarılmalarına yardımcı olunsa da kölelikten vazgeçmeyecek olan ve olmaya da devam edecek salak insancıklardır.

1 yorum:

Ecem Karahan

4 Eylül 2010 16:06  

Haklısın, çok. Evet diyenleri anlamak güç. Küçük bir örnekle anlatılabilir mesela.
12 Eylül'de en çok mağdur olanlar evet demezken, mağdur olmayanlar evet demekte.
Bilerek mi, bilmeyerek mi evet diyorlar?
Bilerek ve ya bilmeyerek, her iki cevap da oldukça korkutucu.
Yoksa gerçeği, bu anayasanın bağımsız yargıyı ele geçirmeyi amaçladığını, birilerinin kuyruğunu kurtarma çabası içinde olduğunu vs. görmek bu kadar zor olmamalı..

Yorum Gönder